Güncel Haberler
 
 • 16.04.2007
 • Doğuş İnşaat "The Top 225 International Contractors" listesinde 165. sırada

  Dünya'nın en saygın dergilerinden ENR (Engineering News – Record) ; "The Top 225 International Contractors" başlığıyla , yurtdışında iş yapan en başarılı inşaat firmaları listesi yayınlamış ve Doğuş İnşaat bu listede 165 inci sırada yer almıştır.
   

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Doğuş İnşaat Fas'taki İlk Türk Müteahhit oldu.

  Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş., Fas Krallığı tarafından Haziran 2001'de teklif alınan Asilah - Tanger Otoyolu uluslararası yapım ihalesinde, vermiş olduğu 85 Milyon USD'lık teklifi ile birinci olmuştur.O tarihten bu yana süren sözleşme görüşmeleri olumlu olarak sonuçlandırılmış ve Projenin yapım sözleşmesi 1 Ekim 2001 tarihinde Bayındırlık Bakanlığı ile imzalanmıştır.

  Sözleşmeyi imzalayan Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Gönül Talu'nun verdiği bilgiye göre Fas'ın başkenti Rabat'ın kuzeyinde,Atlas Okyanusu kıyısına paralel olarak Asilah - Tanger şehirleri arasında gerçekleştirilecek olan bu otoyol,politik ve sosyal açıdan ülkede öncelikli bir projedir.Fas'ın Avrupa'ya bağlantısı olarak görülen bu otoyol projesi Avrupa Birliği tarafından da ciddi olarak destek görmüş olup ,finansmanı Avrupa Yatırım Bankası tarafından karşılanacaktır.

  Doğuş İnşaat bu otoyol projesi ile Fas Krallığı'nda iş alan ilk Türk İnşaat Müteahhidi olmuştur.

  30 km uzunluğunda, 4 şeritli olarak inşaa edilecek olan bu Proje özel zemin iyileştirme teknikleri gerektirmekte olup,40 ayda tamamlanacaktır.Bünyesinde 6,5 milyon metreküp kazı,4 milyon metreküp dolgu yapılacak ,200.000 metre muhtelif kazık ve 1870 metre toplam uzunlukta 5 adet viyadük inşaa edilecektir.

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Doğuş İnşaat ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

  Det Norske Veritas (DNV) Kuruluşu tarafından Ekim 2003'de yapılan ISO 9001 : 2000 belgelendirme denetimi başarılı bir şekilde sonuçlanmış ve DOĞUŞ İNŞAAT ve TİCARET A.Ş.[ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sertifikası] almaya hak kazanmıştır.
   

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Doğuş Yapı, İzmir Olimpiyat Köyü İnşaatı İhalesini Kazandı

  İzmir'de 2005 yılında gerçekleştirilecek olan 23. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları'na katılacak sporcuların konaklayacağı Olimpiyat Köyü'nün inşaat sözleşmesi Doğuş Yapı Sanayi A.Ş. tarafından imzalandı. Kent merkezine 10 dakika uzaklıktaki Uzundere'de 353 bin 67 metrekarelik alanda kurulacak Oyunlar Köyü'nde toplam 934 konut yer alıyor. Konutlar, 2005 yazında gerçekleştirilecek olimpiyatların ardından aynı yılın Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek. Yaklaşık 10 bin sporcu ve yöneticiyi ağırlayacak Oyunlar Köyü'nde; 13 bin 646 metrekare park ve yeşil alan, 2 bin 486 metrekare eğitim alanı, 23 bin 845 metrekare ticaret alanı yer alacak.
  OK 

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Olimpiyat köyüne ilk kazma Şubat'ta

  İzmir'de 2005 yılında gerçekleştirilecek olan 23. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları'na katılacak sporcuların konaklayacağı Olimpiyat Köyü'nün inşaat sözleşmesi imzalandı. Açılan ihaleyi kazanan Doğuş Yapı Sanayi A.Ş. tarafından 38 trilyon liraya yapılacak değişik tipte 934 konut, 2005 yazında gerçekleştirilecek olimpiyatların ardından aynı yılın Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek. Oyunlar, Türkiye ve İzmir'in tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda 23 Ocak 2003 Perşembe günü gerçekleştirilen sözleşme imza törenine Başkan Ahmet Piriştina, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İzmir İl Müdürü Necati Demir ile Doğuş Yapı Sanayi A.Ş Genel Müdürü Ali Rıza Sarıkaya katıldı. Sözleşme, Başkan Piriştina ile Sarıkaya arasında imzalandı.

  Böylece 2005 yılının Temmuz ayında düzenlenecek 23. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları'na katılacak 10 bin dolayında sporcu ve yöneticinin ağırlanacağı Olimpiyat Köyü konutlarının yapımı temel atma aşamasına gelmiş oldu.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Şubat başında FISU yetkililerinin de katılacağı bir törenle inşaata start vereceklerini açıkladı.

  İzmir için büyük şans İzmir'e büyük hareketlilik getirecek ve Türkiye ile kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacak 2005 Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunlarına (2005 UNIVERSIADE İZMİR) giden yolda en büyük adımın atıldığını belirten Başkan Piriştina imza töreninde şunları söyledi:

  "Dünya Olimpiyatlarından sonra gerçekleştirilen en büyük uluslararası organizasyon Üniversite Olimpiyatları'na, Türkiye bu büyük organizasyonla ev sahipliği yapacak. İzmir için çok büyük bir şans...."

  10 binin üzerinde sporcu ve katılımcı İzmir'e gelecek. İzmir'de olimpiyatlar için hızlı bir çalışma var.

  Zamanında tamamlama sözü İnşaat çalışmalarını en kısa sürede tamamlamaya çalışacaklarını söyleyen Doğuş Yapı Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Ali Rıza Sarıkaya ise, "Ülkemiz için böylesine önemli bir projeye imza atmak oldukça heyecan verici.

  Bu organizasyonun grubumuz şirketlerinden TANSAŞ'ın sponsorluğunda yapılması bizi daha da mutlu ediyor. Söz konusu inşaatları en kısa zamanda tamamlayacağımıza söz veriyoruz" dedi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Fon Yönetimi tarafından Oyunlar Köyü konutlarının 30 Aralık 2002 tarihinde gerçekleştirilen inşaat ihalesine 5 firma katılmış, 38 trilyon TL. fiyat veren Doğuş Yapı Sanayi A.Ş., yüklenici firma olmaya hak kazanmıştı.

  Çağdaş bir kent parçası doğacak Kent merkezine 10 dakika uzaklıktaki Uzundere'de 353 bin 67 metrekarelik alanda kurulacak Oyunlar Köyü'nde toplam 934 konut yer alıyor.

  Altı değişik tipte yapılacak konutlarının dağılımı ise şöyle; Teras A tipi brüt 174 metrekare: 192 adet Teras B tipi brüt 147 metrekare: 192 adet Teras C tipi brüt 141 metrekare 158 adet Teras D tipi brüt 67 metrekare 200 adet Blok E tipi brüt 132 metrekare 30 adet Blok F tipi brüt 76 metrekare 162 adet.

  Yaklaşık 10 bin sporcu ve yöneticiyi ağırlayacak Oyunlar Köyü'nde; 13 bin 646 metrekare park ve yeşil alan, 2 bin 486 metrekare eğitim alanı, 23 bin 845 metrekare ticaret alanı yer alacak.

  Oyunlar Köyü'ndeki sosyal tesislerin inşaası için de ayrı bir ihale yapılacak....

  "23. Universiade İzmir" İçin yapılacak Olimpiyat Köyü, çevreye duyarlı ve kentle ilişkili bir yerleşme olarak oyunlar sonrasında dönüşüm projesi ile kente sosyal ve teknik altyapısı tamamlanmış bir kent parçası olarak sunulacak.

  Yıl sonunda sahiplerine teslim Betonarme sistemle, deprem yönetmelik ve standartlarına uygun olarak inşa edilecek konutlar, Temmuz 2005'te yapılacak 23. UNIVERSIADE İZMİR' in sonuçlanmasının ardından en geç 31 Aralık 2005 tarihine kadar sahiplerine teslim edilecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi

  Arkitera

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • GOSB Teknopark İnşaatlarının Yapım İşine Ait İhale Sonuçlandı.

  GOSB TEKNOPARK İnşaatlarının yapılması için açılan ihaleye, ülkemizin önde gelen 9 yüklenicisi teklif vermiştir. Doğuş Yapı A.Ş.'nin kazandığı anahtar teslimi ihale, 240 günde tamamlanacaktır. Yaklaşık 12.000 m2'lik inşaatın maliyeti 5.075.000.-USD dır. GOSB TEKNOPARK inşaatları, High-Tech bina, Üretim birimi, Merkez bina-Sosyal tesisler ile ileride yapılacak olan inşaat alanlarını da kapsayan saha işleri olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Yapılacak olan 1200 m2'lik High-Tech bina da, en küçük ofisler 35 m2 olarak tasarlanmıştır. Her kata optik fiber kablolamanın yapılacağını, bina içindeki telefon ve data dağıtımları için Kategori 6 olarak nitelendirilen dünyanın en gelişmiş teknolojisinin kullanacağını, bütün döşemelerin yükseltilmiş döşeme olduğunu, böylece her türlü ihtiyaca cevap verilebileceğini ileten GOSB Teknopark Genel Müdürü A. Okan Çağlar, yapılacak binaların ülkemizin en çağdaş yapılarından olacağını dile getirdi. Mimari projeleri, Doğan Tekeli-Nedim Sisa ikilisi tarafından yapılan GOSB TEKNOPARK'ta, yapılacak olan üretim birimleri ise, 7.5 m yüksekliğinde, en az 220 m2'lik modüllerden oluşan 1800 m2'lik binalar olarak tasarlanmıştır. GOSB Teknopark, İsrailli ortakların sahip olduğu İsrail'deki beş teknoparkdan elde edilen deneyimlerin yansıtılacağı yapılar ile doğa, sanat ve yapının birleştiği, yaratıcılığın yaşam ortamı bulduğu adres olarak tanımlanıyor.
   

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Doğuş Yapı, toplamı 10 milyon doları bulan iki yeni işin ihalesini kazandı.

  İhale bedelleri 5,5 milyon dolar olan GOSB Teknopark İnşaatı ve 4,5 milyon dolar olan HSBC Bank Maslak Binası Renovasyon işleri, Doğuş Yapı tarafından yapılacaktır.

  Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde G.O.S.B.Bölge Müdürlüğü ile İsrail ortaklığı tarafından yaptırılacak olan Teknopark inşaatı; High - Tech bina, Üretim birimi, Merkez bina - Sosyal tesisler ile ileride yapılacak olan tevsileri de kapsayan saha işleri olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.Her kata optik fiber kablolamanın yapılacağı, bina içindeki telefon ve data dağıtımlarında dünyanın en gelişmiş teknolojisinin kullanılacağı binalar, 12.000 m²' lik kapalı alana sahip olup yapım süresi 240 gün olacaktır.

  HSBC Bank tarafından Genel Müdürlük Ek Bina ve Call Center olarak kullanılacak olan yapı, 20.000 m²' lik alana sahip olup bankanın data merkezini oluşturacaktır.Her katında yüksek teknoloji ile donatılmış, özel klima sistemleri ile soğutulan bilgi işlem bölümleri olan binanın inşaatına Ekim başında başlanmış olup tamamı 130 günde tamamlanacaktır.
   

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • CHP Genel Merkez Binası Doğuş Yapı tarafından yapılacak.

  Ankara Söğütözü'nde yaptırılacak olan CHP Genel Merkez Binası'nın taşıyıcı sistem (betonarme karkas) inşaatı Doğuş Yapı tarafından yapılacaktır. 3 bodrum, 1 zemin ve 17 normal kattan oluşmakta olan bina, toplam 26.000 m² inşaat alanına sahiptir. İşin süresi 8 aydır.

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • Depreme Dayanıklı Yatırım

  Doğuş Yapı San. AŞ. tarafından inşa edilen Yonca Evleri taşıyıcı sistemi planda ve kesitte düzgün bir aks sistemi üzerine kurulmuş, taşıyıcı sistem projesi ve deprem hesabı Şubat 1999'da, 01.01.1998 tarihinde yürürlüğe giren "Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik" esas alınarak hazırlanmıştır. Deprem yüklerinin hesabında Yönetmelik eki Deprem Bölgeleri Haritası'nda, Sarıyer 3. derece deprem bölgesi olarak tanımlanmasına rağmen, Geoteknik Rapor'da önerildiği üzere 2. derece deprem bölgesi olarak gözönüne alınmış, plan, proje ve uygulamalar buna göre yapılmıştır.

  Yapı taşıyıcı sisteminin boyutlandırılmasında malzeme kaliteleri, tüm taşıyıcı sistem elemanlarında beton için BS20, donatı içinse S 420 olarak seçilmiş olmasına karşın, yapım esnasında alınan numuneler üzerinde yapılan basınç deneyleri, yapımda gerçekleştirilen beton kalitesinin projelendirmede öngörülen BS20'nin üzerinde BS25-BS30 olduğunu göstermektedir.

  Ayrıca, tüm binaların temellerinde radye temel kullanılmış ve binaların zemin etüdü yapıldığı süreçte 09.08.1998 ile 31.08.1998 tarihleri arasında 17 adet herbiri 15 mt. derinlikte zemin araştırma sondajı yapılmıştır.

  Yonca Evleri'nin proje ve uygulama süreçlerinde beton kalitesi Y.T.Ü. Vakfı Müh. ve Teknik dan. İktisadi İşletmesi tarafından, kullanılan çelik donatı kalitesi ise İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Yapı Laboratuarları Yapı Malzemesi Grubu tarafından denetlenmiş ve olumlu olarak raporlanmıştır.

  Sonuç olarak Yonca Evleri taşıyıcı sistemi, 01.01.1998 tarihinde yürürlüğe giren "Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik"te öngörülen zemin parametreleri, bölgenin sismik özellikleri ve yapı özellikleri gözönüne alınarak gerekli dayanım ve rijitlik koşullarını sağlayacak şekilde projelendirilmiş olup, yapımda gerçekleştirilen beton kalitesi ile "Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik"te öngörülen yeterli güvenlik düzeyinin üzerindedir.
   

 • OK
 
 
 • 16.04.2007
 • IBM İstanbul Ofisi E-Place Projesi

  Doğuş Yapı, Yapı Kredi Plaza B Blok'ta bulunan, IBM İstanbul Ofisi E-Place Projesi İhalesini aldı. Proje, 9 kattan oluşan IBM İstanbul Merkez Ofisinin mimari iç dekorasyon değişikliği, tefriş düzenlemesi ve buna bağlı olarak mekanik ve elektrik tesisatı ile ilgili inşaat işlerini içermekte olup toplam 8.355 m²'dir. 8 Nisan 2002 tarihi itibari ile sözleşmesi imzalanarak işe başlanmıştır. İşin süresi 8 aydır.
   

 • OK